Medycyna Paliatywna - Centrum terapii holistycznej
545
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-545,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-5

Medycyna Paliatywna

Medycyna paliatywna zajmuje się pomocą pacjentom przewlekle i ciężko chorym, których wyleczenie przekracza możliwości dzisiejszej medycyny, traktuje śmierć jako normalne zjawisko, które towarzyszy kresu życia każdego człowieka. Terapia skupia się przede wszystkim na poprawie jakości życia poprzez znoszenie bólu, złagodzenie objawów choroby podstawowej, wsparcie psychologiczne w tym trudnym okresie.
Opieka paliatywna polega na holistycznym podejściu do pacjenta, czerpiąc z doświadczenia lekarzy różnych specjalności, jak również z konsultacji dietetycznych, fizjoterapeutycznych oraz psychologicznych co ma na celu umożliwić aktywne życie chorym tak długo jak jest to możliwe. Na pierwszej wizycie lekarz przeprowadzi kwalifikację do leczenia paliatywnego, po zebraniu wywiadu, przeprowadzenia badania przedmiotowego i zapoznania się z dotychczasową dokumentacją określi potrzebę przeprowadzenia badań specjalistycznych oraz potrzebnych konsultacji u lekarzy innych specjalności co umożliwi ustalenie i zaspokojenie potrzeb pacjenta oraz jego rodziny. Podczas kilku pierwszych wizyt powstaje plan leczenia i opieki. Wizyty kontrolne mają na celu ocenę przebiegu terapii oraz efektów leczenia.

Zapewniamy doświadczenie i empatię oraz w pełni zindywidualizowane podejście.