Neurologia - Centrum terapii holistycznej
477
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-477,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-5

Neurologia

Neurologia to dział medycyny zajmujący się chorobami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, czyli m.in. mózgu, rdzenia kręgowego, ale też nerwów obwodowych i mięśni.
Mózg i układ nerwowy to najważniejszy i najbardziej skomplikowany system ludzkiego ciała. Jego funkcjonowanie wymaga współdziałania wielu innych systemów, a zaburzenia neurologiczne często są wtórne do innych chorób ogólnoustrojowych.
W trakcie wizyty przeprowadzamy diagnostykę objawów i schorzeń pochodzenia neurologicznego oraz prowadzimy kolejne etapy leczenia: dopasowujemy strategię do obrazu klinicznego i objawów towarzyszących.
Głównym celem poradni neurologicznej jest łagodzenie objawów chorobowych
takich jak na przykład bóle kończyn, wzmożone napięcie mięśniowe lub napady padaczkowe przy użyciu środków farmakologicznych.
Z uwagi na to, że leczenie objawów chorób układu nerwowego wymaga współdziałania wielu dyscyplin, współpracujemy z Poradnią Fizjoterapeutyczną, Psychologiczną, Psychiatryczną i Dietetyczną.
Zastosowanie marihuany medycznej w Neurologii to leczenie objawowe i wspomagające m.in.: stwardnienia rozsianego, padaczki, różnego typu dystonii oraz bólu przewlekłego.

Najczęstszym objawem związanym z układem nerwowym, ale niekoniecznie przez niego prowokowanym są bóle głowy, natomiast najczęstsze choroby neurologiczne to m.in. stwardnienie rozsiane, udary mózgu, padaczki, choroby neurozwyrodnieniowe i nerwowo mięśniowe, różne typy dystonii oraz bólu przewlekłego neuropatycznego.

Zapewniamy doświadczenie i empatię oraz w pełni zindywidualizowane podejście.